Gedik Trader Hakkında

Yasal Uyarı

Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından Gedik Trader’da yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir.

Gedik Trader’da yer alan bilgiler Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir ve sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tüm veriler, Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, doğrudan ve/veya dolaylı yoldan oluşabilecek maddi ve/veya manevi her türlü zarar ve/veya olumsuzlukların sonucunda, her ne nam altında olursa olsun hiçbir şekilde Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu tutulamayacağı gibi hiçbir şekilde buna ilişkin olarak Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ‘den talepte bulunulmayacaktır.

Gedik Trader üzerinde yatırımcı girişi ve/veya üye girişi yapılması ve bunlara bağlı olarak veri yayını satın alınması ve/veya kullanılması ile bu bilgilendirmeler ile sağlanmış olan hak ve yükümlülükler hiçbir şekilde bir başka şahıs veya tüzel kişiye ücretli veya ücretsiz devredilemez, kiralanamaz, kullandırılamaz.

Gedik Trader uygulaması üzerinden veri yayını alan ve/veya işlem yapan kullanıcıların kendilerine ait olan veri iletişim sistemleri ve münhasır donanım ve/veya yazılımlarında ki oluşabilecek herhangi bir teknik sorunlar gibi nedenlerle veri alamaması ve/veya bunun sonrasında uğrayabileceği zarar vb. durumlardan Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin Gedik Trader üzerinde yaptığı yenilik ve/veya güncellemeler ile yeni fonksiyon, ürün, bilgi ve işleyiş değişiklikleri yapabildiği gibi bunlardan bazılarını uygulamadan kaldırma hakkını saklı tutar. Aynı şekilde üye olarak giriş yapan kişilerin, burada yer alan maddelere uygun davranmaması ve/veya sermaye piyasası kurallarına uygun olamayan durumların tespit edilmesi durumunda, üyeliği iptal etme, uygulamayı kullanmaktan men etme hakkını saklı tutar.

Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş., ileride oluşabilecek mevzuat değişiklikleri ve teknik zorunluluklar sebebi ile, Gedik Trader üyeleri ve kullanıcılarına haber vermeden, Yasal uyarı metninde yer alan maddelerde değişiklik, eklemeler yapabileceği gibi maddeleri iptal edebilir.

Gedik Trader üzerinden verilen alım-satım emirlerinin BIST tarafından herhangi bir sebeple ve/veya açılış/kapanış saatlerinde iptal edilmesi durumunda Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

BIST Çekince İbaresi

BIST isim ve logosu “Koruma Marka Belgesi” altında korunmakta olup, izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST’e ait olup tekrar yayınlanamaz.

Piyasa verileri tarafından sağlanmaktadır.

Gizlilik Sözleşmesi

Gediktrader web ve/veya mobil uygulamalarını kullandığınız, yatırımcı girişi ve/veya üye olduğunuzda aşağıdaki şartları ve kuralları kabul etmiş sayılmaktasınız.

Gediktrader web ve/veya mobil uygulamalarına üye olan kişilerden bazı kişisel bilgiler talep edilir. Kişisel bilgilerin gizliliği ve korunması Gedik Yatırım için öncelikli bir konudur. Kişisel bilgiler, veri paketlerinden herhangi birinin satın alınması durumunda yasal olarak BIST’e yapılacak olan zorunlu raporlamalar, zorunlu bilgilendirmeler ve fatura işlemlerinde kullanılır. Yasal raporlamalar dışında kişisel veriler hiçbir şekilde 3ncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Gedik Yatırım’ın Kişisel Verilerin Korunması hakkında ki politikasını okumak için tıklayınız. Bazı dönemlerde kampanya, yeni ürün bilgilendirmeleri ve promosyon bilgileri gönderilebilir. Üye olan kişi istediği zaman kampanya, yeni ürün bilgilendirme ve promosyon bilgilerini almaktan vazgeçebilir.

Gediktrader Hakkında

İnternet bağlantınız olan her yerden Gediktrader web uygulaması, iPhone ve/veya Android mobil uygulamaları üzerinden BIST Hisse Senedi, Vadeli İşlemler Opsiyon Piyasası, Altın, Döviz gibi piyasa verilerine ulaşabilir ve bu veriler Gediktrader üzerinden izlenebilir.

Gediktrader’ı kullanan ve herhangi bir veri yayın paketine sahip olmayan tüm kullanıcılar, Gediktrader’da 15 dakika gecikmeli anlık veri ile piyasa verilerini görüntüleyebilirler.

Gedik Yatırım müşterileri, Online Şube Kullanıcı Kodu ve Parolası ile GedikTrader’a yatırımcı girişi yaptıklarında; mevcut portföylerini görüntüleyebilir, gerçek zamanlı alım/satım emirleri verebilir, verilen emirler üzerinde değişiklik veya iptal işlemleri yapabilirler.

Gediktrader web ve/veya mobil uygulamalar üzerinden, Gedik Yatırım yatırımcılarının
Gedik Yatırım tarafından kendilerine verilmiş olan Kullanıcı Kodu ve Şifre/Parolaları kullanarak verecekleri tüm alım/satım, emir düzeltme ve iptal işlemlerinin bu uygulamalar üzerinden kendisi tarafından verdiği kabul edilir.

Gediktrader’a giriş yapan Gedik Yatırım yatırımcıları ve/veya GedikTrader’a üye olan GedikTrader üyeleri, veri yayın paketi satın almaları durumunda, satın aldıkları veri paketine göre anlık veri ile Gediktrader’ı kullanabilirler.

Gediktrader’a yatırımcı girişi veya üye girişi yapan tüm kullanıcılar kendi seçtikleri menkul kıymetler ile Takip Listesi oluşturabilir, bu takip listesi üzerinden menkul kıymetlerin detaylı verilerine, grafik ve ilişkili haberlere ulaşabilirler.

Ayrıca Piyasalar bölümünden, BIST, VIOP, Döviz Piyasası, Altın ve Petrol verileri izlenebilir.

Haberler bölümünde, Kamuya Aydınlatma Platformu(KAP) üzerinden sağlanan sermaye piyasası ve Borsa mevzuatı uyarınca açıklanması gerekli bildirimlere ulaşabilirsiniz.

Gediktrader üzerinden veri paketleri satın alınabilir, satın alınan veri paketine göre Gediktrader Web veya Mobil uygulamalarda bu veri paketinin içeriğine uygun veri yayını gösterilir. Veri paketi alınmaması durumunda, Gediktrader web ve/veya Mobil uygulamalarında anlık veriler 15 dakika gecikeli gösterilecektir. Veri paketleri haftalık veya aylık olarak alınabilir. Gediktrader web ve/veya mobil uygulamaları üzerinden alınabilecek Veri paketleri ve bu paketlerin içerikleri aşağıdaki gibidir.

Veri Paketleri

Hisse Senedi Veri Paketleri

1. BIST Düzey 1 : Borsa İstanbul’da işlem gören paylara ilişkin tanımlayıcı bilgiler, son işlem fiyatı, en iyi alış/satış fiyatları ve diğer fiyat bilgileri, Borsa İstanbul Endeksleri, Borsa İstanbul Haberleri, KAP Verileri ile gün sonu verilerini kapsar.
2. BIST Düzey 1+ : Düzey 1 verilerine ilave olarak Borsa İstanbul’da işlem gören paylara ilişkin olarak en iyi fiyat seviyesinde bekleyen alış ve satış emirlerinin miktar bilgisi, gerçekleşen işlemlere ait miktar ve diğer bilgileri kapsar.
3. BIST Düzey 2 : Düzey 1+ verilerine ilave olarak Borsa İstanbul’da işlem gören paylara ilişkin olarak en iyi 10 fiyat seviyesinde bekleyen alış ve satış emirlerinin fiyat ve miktar bilgileri, iptal edilen emirlere ilişkin hacim bilgileri ile diğer istatistiki bilgileri kapsar.
4. BIST Düzey 2+ : Düzey 2 verilerine ilave olarak Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda işlem gören sermaye piyasası araçlarına ilişkin olarak alışta ve satışta bekleyen en iyi 10’ar emrin bilgilerini kapsar.
5. BIST Pay Piyasası İşlem Tarafı Eşanlı (AKDE): Borsa İstanbul Pay Piyasasında işlem gören sermaye piyasası araçlarından Borsa İstanbul tarafından seçilmiş olanlar üzerine gerçekleşen her bir işlemin işlem tarafı (üye) bilgisi de dahil olmak üzere işlemlere ait eşanlı detay bilgileri.
6. BIST Pay Piyasası İşlem Tarafı Gün Sonu (AKD): Borsa İstanbul Pay Piyasasında gerçekleşen her bir işlemin işlem tarafı bilgisi de dahil olmak üzere işlemlere ait detay bilgileri.

VİOP Veri Paketleri

1. VIOP Düzey 1 : Borsa İstanbul’da işlem gören Vadeli İşlem ve Opsiyon Sözleşmelerine ilişkin tanımlayıcı bilgiler, son işlem fiyatı, en iyi alış/satış fiyatları ve diğer fiyat bilgileri, Borsa İstanbul Endeksleri, Borsa İstanbul Haberleri, KAP Verileri ile gün sonu verilerini kapsar.
2. VIOP Düzey 1+ : Düzey 1 verilerine ilave olarak Borsa İstanbul’da işlem gören Vadeli İşlem ve Opsiyon Sözleşmelerine ilişkin olarak en iyi fiyat seviyesinde bekleyen alış ve satış emirlerinin miktar bilgisi, gerçekleşen işlemlere ait miktar ve diğer bilgileri kapsar.
3. VIOP Düzey 2 : Düzey 1+ verilerine ilave olarak Borsa İstanbul’da işlem gören Vadeli İşlem ve Opsiyon Sözleşmelerine ilişkin olarak en iyi 10 fiyat seviyesinde bekleyen alış ve satış emirlerinin fiyat ve miktar bilgileri, iptal edilen emirlere ilişkin hacim bilgileri ile diğer istatistiki bilgileri kapsar.